Setkání klubů Jižní Moravy 2026
O víkendu 12.6.-14.6.2026 jsme s táborníky vyrazili na Setkání klubů Jižní Moravy. Kolem 17 hodiny jsme se setkali na nádraží v Židenicích a vyrazili na cestu. Nejprve jsme jeli vlakem poté jsme přesedli v Kuřimi na autobus, který nás dopravil až na náměstí ve Veverské Bítýšce. Odtud jsme se vydali pěšky, až na tábořiště YMCA.
Na tábořišti jsme se zabydleli v chatkách a ve 20 hodin začal program akce. Nejprve nás čekali seznamovací hry, protože akce byla mezioddílová, tudíž tu byli táborníci, které jsme neznali. Po seznamovačce byl hudební kvíz, který jsme, ale celý nestihli. Tento den nás už čekala jen večerní hygiena a teplý spacák.
V sobotu ráno pro nás byla připravena bohatá snídaně ve formě švédských stolů. Když už na stole nic nezbylo začal dopolední program. Dopoledne se neslo v duchu tábornických dovedností. Po areálu byli rozmístěny stanoviště s úkolem – střelba z luku, zdravověda, zapálení ohně pomocí lupy, a mnohé další. Když stanoviště bylo úspěšně splněno táborník získal razítko na kartičku a pokračoval na další. Následoval oběd a poté polední klid.
Odpočinek netrval moc dlouho a již jsme měli další program. Odpoledne bylo v klidovém režimu, vyráběli jsme náramky přátelství, hráli míčové hry a jezdili na řece v lodičkách.Na svačinu jsme měli čokoládovou fontánu s ovocem.
Po svačině jsme si vyrobili každý své originální razítko a tričko. Někdo vyrobil smajlíka, někdo srdíčko, někdo kamzíka… Po výrobě razítek si všichni oblékli dovezené bílé tričko a mohli si razítky tričko vyzdobit, díky tomu vznikly originální kusy. Před večeří zbylo trochu času a tak se dohrál hudební kvíz z předchozího večera.
K večeři nás opět jako každý rok čekala Honzova hostina. Tento rok jsme měli na výběr: Bagetu s kuřecím masem, toast s vejcem, toast s nivou a hruškou, a mnohé další.
Po velkých hodech už následovala volná zábava, měli jsme na výběr kartičky, zpívání u táboráků nebo koukání na film. Po filmu jsme už jen zalehli do spacáku a šli spát.
Ráno nás čekalo probuzení a opět výborná snídaně. Snídani následovala aktivita poznej fotku ze svého tábora, slep ji a vytvoř zápis do kroniky. Potom následoval kvíz, ve kterém byly 3 témata o 10 otázkách. Kvíz vystřídalo balení a oběd, ke kterému byli špagety.
A už nás čekala jen cesta domů…….