Táborničení na doma

Schůzky a společné kamzičí výlety zatím nejsou už jsou, ale my nezahálíme.

Pojďte si s námi zopakovat tábornické dovednosti, naučit se něco nového a připravit se tak na dobu, kdy se budeme opět potkávat třeba na tábor.

V úvodním videu se dozvíte, co vás čeká a v každém dalším dílu našeho seriálu se pak naučíte novou kamzičí, nejen tábornickou, dovednost.

Níže na stránce a na našem YouTube kanálu jsme videa seřadili do přehledného seznamu.

Ráno začněte s Kubrtem a jeho rozcvičkou, protože i doma se můžete pořádně protáhnout. Nejdřív pěkně od hlavy až k patě, až poté se vrhněte na posilování. Inspiraci najdete na konci videa. Zocelit své tělo se dá i jinak, např. otužováním. Když někdo vleze do Hlaďáku v březnu, tak vy určitě trošku studené vody ve sprše také zvládnete, ne?

Bez znalosti uzlů se v přírodě prakticky neobejdeme a je to jedna z věcí, které si s Matoušem můžete vyzkoušet i doma. Koukněte na videa níže (škoťák, ambulák a tkanička, loďák). Dost možná budete překvapeni, kolik toho má společného ambulák a uzel na tkaničkách. Medúza si pro vás připravil jednoduchou liščí smyčku, autíčka a specialitku opičí pěst. Další uzly jsou v sekci Pro členy.

Když se po zimě příroda probouzí, „poslové jara“ kvetou všude kolem. Pepís a Karas si pro vás přichystali přírodovědnou procházku a na jejím konci vás čeká jednoduchý kvíz. S jarem přichází i Velikonoce a velikonoční výzdoba. Kluci už se určitě těší na pletení pomlázky, na koledu a holky na barvení vajíček a další velikonoční tvoření.

A malinko se podíváme i na zdravovědu. Naše zdravotní sestřička Týna vám poví o roušce a ukáže, jak ji vytvořit třeba na výletě.

Pro případy, kdy se ocitnete „v ouzkých“ se vám určitě bude hodit správně vybavená KáPéZetka. Jak si ji vyrobit a co musí obsahovat se dozvíte od Granko nebo na stránce v sekci Pro členy.

Doma si můžete v klidu vyzkoušet balení batohu. Budete připraveni na každý výlet a ešus vás nebude tlačit do zad. Koleje vám poradí. Návod je také na stránce v sekci Pro členy.

Orientaci s buzolou a mapu využijete i doma. Nevěříte? Podívejte se na video s Haničkou. Další informace jsou na stránkách Orientace s pomůckami a Orientace bez pomůcek.

S trochou pomoci od rodičů si můžete zkusit rozdělat oheň. Karas vám ukáže na co si dát pozor a jak na to.

Ve všem tom shonu se zkuste zastavit, odpočinout si a vybarvit si některou z našich omalovánek. Ke stažení jsou na našem webu ve formátu PDF: Batoh, Dřevo, Ešus, Hlaďák, Kamzíci, Stan, Uzly. Koukněte, jak vybarvují vedoucí.

Bez jídla to nejde. Nacvičte si doma vaření vajíčka, Kubrt vám vše pěkně vysvětlí.

Jak si svoje poznámky zapsat, aby je nikdo nepovolaný nepřečetl, či jak vyslat jednoduchou zprávu na dálku si ukážeme s Morisem, který vám představí morseovu abecedu a s Davem se naučíme základní šifry, se kterými se můžeme setkat.

Jestlipak víte, kam sahají naše kořeny? Co si tak popovídat o historii České tábornické unie a Kamzíků? Matouš a Hanička tak již učinili a pro každého připravili spoustu zajímavostí. Další najdete na stránce O nás.